VII
На відміну од усіх попередніх проблисків пам'яті, тло цього спогаду залишатиметься принципово білим. Мені більше не потрібно відчувати біль, щоби писати.
Тепер можу писати й так. Тепер я вмію писати і так. Тепер я хочу писати саме так, і ніяк інакше.
Я зустрів людину, що не тільки допомагає мені лікувати мій біль, накопичений за шалені роки поневірянь достатньо темними тунелями життя, а й відкриває мені свій.
Я бачив її сльози.
Я пив її сльози.
Я хотів би випити все її горе вихилом, щоби вона більше ніколи його не відчула. Це була б найкраща нагорода за все пережите.
А почався цей шлях із найбільш підлої зради серед можливих — моральної. Саме таку подарувала мені в кінці наших п'ятирічних стосунків — хоча були то багато в чому все-таки відносини — колишня дружина. Не відкидаючи розуміння, що й я до цього неабияк доклався, залишаю собі право вважати: «і в радості, і в горі», особливо друга частина фрази, повинна зробитися непорушним принципом будь-яких справжніх стосунків, а не відносин.
Дружина була хорошою людиною багато в чім, як і частково такою собі, на трієчку. Ми всі не ідеальні, а на тлі постійного стресу наші вади, проблеми, страхи та хвороби гіперболізувалися до реально загрозливих масштабів. Спростивши цю формулу, отримаємо пряму аксіому: немає серед нас зараз людини, яку так чи йнак не перекосойобило би зараз цією сраною війною.
Питання лише в тому, чи готові двоє приймати такі от гострі кути одне одного, лагідно, проте впевнено намагаючись їх дещо заокруглити. Чи ладні вони лікувати одне одного та боротися одне за одного до кінця, себто.
— Я втомилася, — сказала вона того вечора. — Я хочу відпочити. Завтра по мене приїде машина. З'їду до Юлі. — У кухні було темно, проте я можу закластися, що дивилася вона на мене разюче мертвими очима. — Я тобі електронну таблицю, екселівський файл скину, як саме ти маєш змінитися, щоб я повернулася.
«Ні хуя ж собі...» — стрільнуло крізь голову й осіло на язику в такому вигляді:
— Ти на роботу будеш екселівський файл кидати.
— О, і туди, до речі теж.
Здається, саме тоді ми востаннє разом посміялися. Нещиро і для «пташки», та хоча б якось. Відхихотівшись, пустив до голови ту саму думку: «Ну ні хуя ж собі...»
І саме так почалася історія унікальних стосунків, магії, що поперла звідусіль сотнями тисяч кілотонн — тільки й устигай її ловити, пропускати крізь себе та вражати уяву усвідомленням глибини подій довкола разом із причинно-наслідковими ниточками, котрі до них при(з)вели.
Про неї я розповім у наступних білих спогадах, як, мабуть, і про бій, що його я веду зараз.
Тільки тепер я вже не сам. Віднедавна ми херячимо в цьому махачі вдвох.
далі от-от буде